Projekt badawczy POIG 01.01.02-00-061/09  
   "Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych
     właściwościach prozdrowotnych"
Strona główna | Kontakt |  
Strona główna
Wnioskodawca
Podmioty współpracujące
Cel projektu
Streszczenie projektu
Plan realizacji
Linki
Prasa o projekcie
Publikacje
Pliki do pobrania

  

2010.01.18
Po spotkaniu roboczym projektu "Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych"

W dniach 1-2 lutego odbyło się spotkanie robocze zespołów biorących udział w projekcie "Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych". W budynku Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu gościliśmy przedstawicieli wszystkich zespołów badawczych wchodzących w skład projektu. Łącznie w zebraniu wzięło udział 75 osób z jednostek poznańskich, a także z Wrocławia i Lublina.

Pierwszego dnia spotkania zaprezentowane zostały dwa wykłady plenarne ściśle związane z tematyką realizowanych prac. Pierwszy z nich pt. "Znaczenie żywienia w cukrzycy" wygłosiła prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a drugi o tytule "Metody ekstrakcji i oznaczania bioflawonoidów w próbkach żywności" wygłosiła dr Magdalena Biesaga z Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostała część pierwszego oraz większa część drugiego dnia zebrania poświęcona została na prezentowanie przez poszczególne zespoły dotychczasowych postępów prac w projekcie. Do najbardziej obszernych wystąpień należy zaliczyć pierwsze wtorkowe referaty, w których przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawili wyniki zakończonych w minionym roku zadań 1.1 oraz 1.2. Zadania te dotyczyły ustalenia preferencji konsumenckich w zakresie produktów bioaktywnych (zadanie realizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) oraz badania preferencji konsumenckich w stosunku do zróżnicowanego natężenia poszczególnych rodzajów smaku (zadanie realizowane w Katedrze Technologii Żywienia Człowieka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu).

W czasie drugiego dnia spotkania, po zakończeniu wszystkich wystąpień, przedstawiono założenia oraz cele projektu jakie będą realizowane w czasie kolejnego roku jego trwania. Zwrócono uwagę na kierunek, w którym podążają zadania rozpoczęte wcześniej, a także szczególnie wzięto pod uwagę rozpoczynające się nowe zadania, które będą kontynuowane przez kolejne lata. W czasie końcowej dyskusji przedstawiciele zespołu administrującego odpowiadali na pojawiające się pytania. Przypominano również podstawowe zasady dotyczące dokumentacji i sposobu rozliczania wydatków związanych z projektem.


Powrót do aktualności »

©Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Wykonanie strony współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego